Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letecké muzeum Kbely

12. 10. 2008

Tenhle víkend byl super... V sobotu jsme měli prohlídku leteckého muzea ve Kbelích přímo u kbelského letiště, potom jsme prejeli na Autoshow v Praze-Holešovicích, na Výstavišti.

No ale zpátky ke Kbelím (kdyžtak mě v komentářích opravte, jak se skloňuje slovo Kbely). Vstup je překvapivě zdarma, překvapivě píšu vzhledem k tomu, že v muzeu je opravdu co vidět, ale to i na samotném letišti. Mezi největší exponát sem patří Tupolev TU104A, který je ale vydán na milost a nemilost přírodě, jako ostatně všechny exponáty, které byly uloženy venku... Muzeum také oplývá sbírkou vrtulníků a některé z nich používá naše armáda dodnes.

Některá letadla byla ale perfektně udržená a to nemluvím o halách, kde byla rozdělena letadla podle časových jednotek. V muzeu můžete vidět pýchu českého letectví, Let L410UVP Turbolet, dále je tu již zmiňovaný Tupolev TU104A, Avia 14, mezi dalšími letouny můžete vidět také bombardovací letoun Iljušin Il-28. Je jich tu opravdu tolik, že se z těch vrtulí může zatočit i hlava.

V muzeu můžete najít také obsáhlou sbírku MiGů 21, které tu jsou snad ve všech verzích. No a tohle je asi tak desetina letadel, které se tady nachází-fotky můžete vidět v galerii.

web:

                        http://www.vhu.cz/cs/clanky/letecke-muzeum/

 

Náhledy fotografií ze složky Praha-Kbely

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hodnocení

(Tati, 15. 10. 2008 10:53)

Krátké a velmi výstižné, prima!